Jdi na obsah Jdi na menu
 


Simpsonovi jsou v současnosti nejspíš nejoblíbenějším a nejznámějším televizním seriálem, který se díky své vtipnosti a originálnosti vysílá ve více než 70 zemích. Od svého začátku Simpsonovi posbírali 23 cen Emmy a nespočetné množství fanoušků.
    Amerika oblíbenou animovanou rodinku poprvé spatřila 19. dubna 1987, a to v krátkém skeči "Good Night" (Dobrou noc) v show Tracey Ullmanové. Tento kraťas započal třísezónovou sérii simpsonovských skečů. Vzhled postav v těchto kraťasech byl značně odlišný od jejich dnešní podoby.
    Dvacetiminutový seriál, tak jak ho známe my, se na amerických obrazovkách objevil 17. prosince 1989 s první epizodou "Vánoce u Simpsonových", po které byly na seriál nevídané ohlasy. Nejvíce Simpsonovi zasáhli v roce 2007 - to díky filmu, který u nás v kinech měl premiéru 26. července, také kvůli již 400 odvysílaným epizod. Ve stejném roce byla také vydána i nová 3D hra The Simpsons Game a u nás byl poprvé vydán Simpsonovský komiks.

Česká televize, která seriál Simpsonovi vysílá a které patří obrovský dík, natočila v roce 2003 dokument pojmenovaný Svět na žluto. Ten měl premiéru 21. října 2003 a já osobně jsem ho čirou náhodou viděl. Ihned jsem dokument začal nahrávat, což se mi v této době, když mám web ohromě hodí. Video dávám k dispozici, ale ve špatné kvalitě (protože jsem nahrával na VHS kazetu). Také chybí začátek (kde chybí pouze úvodní scénka Simpsonových), ale myslím, že i tak se Vám to bude líbit.

Výše jsem psal o Simpsonovských skečích, kde samotní Simpsonovi vypadali jinak. Plno těchto skečů poletuje na internetu, tvůrci je daly i jako bonusy k vydaným DVDčkům, ale pár z nich se také objevilo v epizodě 138. slavnostní epizoda. Ta byla samozřejmě odvysílána i zde v Čechách v českém jazyce. Proto Vám přináším tento naprosto první odvysílaný skeč, v kterém se Simpsonovi poprvé ukázali. Pro přehrání klikni sem.

Kdy Simpsonovi skončí? To vůbec není jisté. Tvůrce seriálu Matt Groening říkal, že vše skončí 15. sérií - po ní však hned začala 16. série. V poslední době se na internetu objevila informace, že američtí dabéři podepsali smlouvu na dabing jak 20. série, tak 21. série. Zda seriál skončí po nich není vůbec jisté. Fanoušci se drží písně Simpsonovi nikdy neskončí, kterou tvůrci dali na konec epizody Na pranýři ze 13. série. Spusťte si ji níže a také doufejte (i když to není možné), že Simpsonovi opravdu nikdy neskončí :)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

seš?.........

(ráďa, 28. 10. 2008 19:46)

ty seš holka nebo kluk ?????