Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přeskočit navigaci

Simpsonovi ve filmu

Oficiální text distributora: Jeden z nejúspěšnějších televizních seriálů se konečně dočkal prvního celovečerního filmového zpracování. Populární rodinka Simpsonových ze Springfieldu bude tentokrát čelit globálním výzvám a Homer provede nejhorší věc svého života.

Na filmu pracují stejní tvůrci jako na televizním seriálu a tak se fanoušci dočkají většiny svých oblíbených postav. Zápletku však tají do poslední chvíle. Seriál, který již několik let úspěšně uvádí i Česká televize, si u diváků vydobyl výlučnou pozici především díky kombinaci černého a situačního humoru. Ten samozřejmě ve filmu nebude chybět a už první zveřejněné záběry vyvolaly lehkou kontroverzi. Zejména ten, kde je Bart poprvé za svou kariéru nahý. Snahou tvůrců je k filmu přitáhnout i ty diváky, kteří se zatím s fenoménem Simpsonových příliš nesetkali a zároveň uspokojit věrné fanoušky a překvapit sami sebe.

Ve vedlejších rolích se objeví i některé filmové hvězdy a skutečné postavy americké historie. Tvůrci také odhalili, že se i ve Springfieldu začnou řešit problémy jako znečišťování ovzduší, ekologická krize a současná americká politika. Práce na filmu začali již v roce 2001, ale od té doby se několikrát velmi radikálně proměnil scénář. I díky mimořádnému zázemí, kterého se tvůrcům dostalo od společnosti Twentieth Century Fox, je film natočený v širokoúhlém formátu a s větší paletou barev, než jakou má televizní seriál.

Film nadabovali stejní herci jako seriál a tak se čeští diváci mohou těšit na výborné výkony Martina Dejdara, Jiřího Lábuse a dalších.

Tapety na plochu:Postavy z filmu:


Prezident Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger byl ve Filmu ztvárněn jako natvrdlý prezident USA, který nevědomky určoval osud Springfieldu. Šéf EPy Russ Cargill mu vždy nastolil pět různých variant, ze kterých si napřed vybral bez váhání “Nummer Drei“, podruhé si však chtěl přečíst, co schvaluje. Pronesl skvělou hlášku ,,Jsem mocnář, nicht čtenář!” a taky zauvažoval, že se možná bude muset vrátit k rodinným komediím.

Russ Cargill

Dynamický a energický šéf Eko Profi Agentury Russ Cargill zavedl Springfield do pěkné šlamastiky, když je uvěznil do báně a pak jim do ní spustil bombu. Chce se angažovat jinak než penězi, a prostor mu k tomu dává právě jeho zmiňovaná agentura. Jeho kolega mu vytkl, že z jeho moci dočista zešílel, a on odvětil: ,,Zešílet bez moci je nuda. Nikdo vás neposlouchá!”
Zajímavost: Původní plány tvůrců byly představit Cargilla jako nudnou kancelářskou krysu, pak se ale rozhodli nasadit tuto osobnost.

Colin

Když Líza poučovala občany Springfieldu o životním prostředí, potkala se s tímto chlapcem. Stejně jako Líza je vášnivým ekologem a trápí ho situace springfieldského jezera. Přistěhoval se s tátou muzikantem (není to Bono) z Irska a hraje na klavír, kytaru, trumpetu, bicí a basu. Líza se do něj zamilovala až po uši a Colin jí to oplatil: mj. pro ni napsal píseň a šel s ní na zmrzku.

Spider-Vepř

Tento pašík účinkoval v Krustyho reklamě na sendvič Škvarkoun a po natočení ho chtěl zabít. Naštěstí našel útočiště u Homera, který v něm našel novou lásku. Pašík umí napodobit Homera a Marge, umí hlavou dolů lézt a umí též sítě plést. Stal se z něj i Harry Poser. Jeho výkaly byly spolu s Homerovými uloženy ve velkém silu, které přetékalo a kvůli němu dolehla na Springfield pohroma.

Green Day

Tato americká kapela měla na springfieldském jezeře koncert, na kterém ale bohužel zahynuli, protože jim jezero zničilo pódium. Na jejich pohřbu jim pak zahrála varhanice pohřební verzi jejich hitu American Idiot. Členové kapely si své postavy namluvili sami.

Tom Hanks

Tento oscarový herec účinkoval v reklamě na Nový Grand Canyon, který měl zůstat místo Springfieldu. Když pohladil malého chlapce, kolem vlasů se mu rozvířilo něco jako “hvězdný prach”. Ještě pak všem lidem vzkázal, že jestli ho někdy potkají na ulici, ať ho nechají na pokoji.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář